Bandırma’da Tabelanın Önemi

06 Şubat 2020 Perşembe

Genel

0

Bandırma’da Tabelanın Önemi

     Bandırma Tabela olarak hizmet verdiğimiz tabela sektöründe işletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu durumlardan bir tanesi dikkat çekmek ve reklam yapmaktır. Bu nedenle birçok işletme kazançlarının belli bir kısmını reklama ve tabelaya ayırırlar ve bu durum sayesinde de geri dönüş olacağını bilirler. Bu şekilde de şirketlerinin devamlılığını sağlayabilirler. Reklam ve tanıtımlar için tabelalar da oldukça önemli bir yapıda bulunmaktadır.

Tabela Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilgi vermek, yönlendirmek, tanıtmak için genellikle dış mekânlarda belirli olan kalıplar halinde monte edilip kurulan platformlara tabela ismi verilir. İşletme ve kurumların her ne amaçla olursa olsun kişilerin kendi yerlerini görebilme ve tanıtımlarını sağlayabilme adına tabela yaptırmaları gerekir. İşletmelerin ben buradayım havası verebilmek için tabela yaptırmaları oldukça değerlidir. Bu nedenle tabelalar ciddi bir rekabet ortamı da oluşturmaya yarayabilir. Birçok farklı özellik tabela fiyatlarını belirleyebilmektedir. Birçok isteğe göre birçok farklı tabela yapılabilmektedir.

Kullanabilecek Olan Tabela Seçenekleri

Günümüzde birçok işletme kendisini tabela kullanmak zorunda hissetmektedir. İşletmeler haricinde devlet kurumları da kişilerin dikkatini çekebilmek amaçlı tabela seçeneklerinden yararlanmaktadır. Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarda, renklerde ve biçimde kesilebilir ve tasarlanabilir. İlk zamanlarda tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri ile birlikte canlı bir ekonomiye sahip olmuştur. Böylece ekonomik anlamda ciddi bir kazanım durumu da yaratılmış olmaktadır. Kişilerin en çok tercih ettikleri tabela seçenekleri şu şekildedir;

 • Açık alanların vazgeçilmezi olan totem tabelalar; açık alanlarda, şehirlerarası yolculuklarda ve cadde kenarlarında sıklıkla yüz yüze gelinen tabela seçenekleri arasındadır. Totem tabelalar oldukça büyük yer kaplarlar. Genellikle sıralar halinde yapılırlar.
 • Birbirinden farklı aydınlatma malzemelerinin kullanılabildiği bir tabela çeşidi olan ışıklı tabelalar çok fazla kullanım alanına sahiptir. Birçok işletmenin olmazsa olmazları arasında yer alır. İçerisine neon, led, florasan gibi aydınlatma malzemeleri konulur ve şirket markasının yansıtılması ile reklam yapılır. Özellikle gece karanlığında açık olan firmaların görünebilir olması ve kişilerin dikkatini çekebilmesi adına önemli bir reklam aracı ve dikkat çekici unsur olarak kişilerin tercihleri arasında bulunur.
 • Tabela seçenekleri arasında oldukça popüler olan kutu harf tabelalar, el işçiliği ile yapılan tabelalar olmaktadır. Paslanmaz krom, alüminyum ve pleksi gibi malzemeler ile yapılabilecek olan bu tabelalarda genellikle paslanmaz krom malzemesi tercih edilir. Bunun nedeni paslanmaz kromun dayanıklı ve kolay temizlenebilir bir malzeme olduğu gösterilebilir.

Tabela Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

 • Markanın akılda kalıcılığını sağlarlar.
 • Müşteride merak uyandırırlar.
 • Göz alıcı renklerle tasarlanırlar.
 • Tabelalar müşteriyi etkilerler, davetkârdırlar.
 • Marka logosunu ve renklerini en iyi şekilde taşırlar.
 • Uzak yol kenarlarına, caddelere, kaldırım kenarlarına ve şirket binaları gibi ortamlarda tanıtım yaparlar.
 • Marka sloganının en iyi göstergeleridir.
 • Çok çeşitli özelliklerde, ölçülerde ve değişik aydınlatma sistemleri ila kullanılabilirler.
 • Yer, yön, hizmet bilgisi yanında dikkat çekici de bir unsurdur.


0 Yorum

Yorum Bırak

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurun.