Ambalaj Ürününüzün Kartvizitidir

06 Şubat 2020 Perşembe

Genel

0

Ambalaj Ürününüzün Kartvizitidir

Ambalajın en önemli görevlerinden biri her türlü evsel ve endüstriyel ürün için imalatçıdan müşteriye kadar uzanan yolda çok yönlü sağladığı korumadır.

 

Çağdaş Üretimin ve Markalaşmanın Yolu: Ambalaj

1- Kaliteli ürün

2- Renk, dizayn ve uyum yönünden etkili ambalaj

3- Üretim sonrası destek

4- Doğru reklam kombinasyonlarının bütünüdür.

 

Ambalaj ürünün tüketiciye en ekonomik yolla ulaşmasını sağlar. Ürünün piyasada tutunabilmesinde; doğru ve etkili bir ambalaj malzemesinin seçimi çok önemli bir yer tutar. Ambalajın en önemli görevlerinden biri her türlü evsel ve endüstriyel ürün için imalatçıdan müşteriye kadar uzanan yolda çok yönlü sağladığı korumadır. Maksimum korumayı sağlayacak uygun ambalaj malzemesi kullanılmaz ise, örneğin gıda maddelerinin çoğu kıssa zamanda bozulur, kurur ya da ıslanır, bu durum ise enzim ve bakteriler için uygun beslenme ortamı oluşturarak, sağlığa zararlı hale gelmelerine sebep olur. Ambalaj bu bozulmayı önler, böylece çevresel atıkları azaltır, sağlıklı ürün zincirinin oluşmasında katkı sağlar.

 

Ambalaj malzemeleri çevresel atıkların artmasına neden olur mu?

Hayır. Çünkü ambalaj malzemeleri ürünleri hasardan, bozulmaktan, çalınmaktan ve kontrol dışı kurcalanmaktan koruyarak, önlediği atık miktarı, kendisinin neden olduğu atık miktarından çok daha fazladır.

 

Ambalajsız üretim daha mı ucuz olur?

Hayır. Çünkü sanılanın aksine ambalaj malzemesi ürünün imalatçısı, dağıtımcısı, satıcısı ve son olarak da tüketicisi için birçok yönden maliyetlerin azaltılmasına neden olur.

 

Ambalaj ve Faydaları

  • Ambalaj, üreticiler için, üretim aşamasında gelişmiş ambalajlama teknikleri sayesinde, otomatik ambalajlama veya otomatik dolum için tasarlanmış bir ambalajlama zinciri, üretici için, işçilik maliyetlerinden, zamandan, enerjiden, stok alanından, nakliyeden, üretim firelerinden, atıl ürün oluşmasından tasarruf sağlayarak maliyetleri düşürür.
  • Ambalaj, nakliye açısından taşımacılık yapan firmalara kolay stoklanma, az yer tutma, hasardan koruma, hafif ambalaj malzemesi kullanımı sayesinde düşük ağırlık sağlayarak, nakliyede yakıt, personel ve zaman tasarrufu sağlar. Perakende satıcı için ambalaj, hasarsızlık oluşturduğu için bozulmayı önler, atıkları azaltır. Perakendeci için taşınma, kullanım kolaylığı, kullanım bilgileri, üretim tarihi ve bozulmayı önleyen ambalaj tasarruf demektir.
  • Ambalaj koruyucudur, çevrecidir.
  • Ambalaj maliyeti azaltır.
  • Ambalaj üretici ile tüketici arasındaki bilgi kanalıdır.
  • Dış ambalaj firmanızın en etkili imajıdır.
  • Ambalaj en etkili reklamdır ve çok sağlıklıdır.
  • Ambalaj markalaşmanın vazgeçilmez unsurudur.

 

Bandırma’da Ambalaj sektöründeki serüvenimiz babadan oğulu geçen meslek mirası ile devam etmektedir.

0 Yorum

Yorum Bırak

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurun.