Google ‘Da Tabela Kelimesi Neden Yanlış Anlaşılır?

06 Şubat 2020 Perşembe

Genel

0

Google ‘Da Tabela Kelimesi Neden Yanlış Anlaşılır?

Google ‘a reklam veren şüphesiz tüm firmaların müzdarip olduğu sorun Tabela arama kelimesinin amacının dışında kullanılmasıdır.

Reklam veren firma Tabela arama kelimesine reklam verdiğinde aldığı alakasız arama ve tıklamadan kaynaklı olarak sitesini ve işini tanıtamadan günlük bütçe bitmektedir. Günlük bütçeyi takip altına almak için ise Google Adwords hesabının güvenilir ellerde olması gerekmektedir.

Günlük olarak alakasız anahtar kelimeler negatif aramaya çekildiğinde performas giderek artarak ortalama 3 ay içerisinde ciddi bir dönüşüm oranı yakalanabilir. Tabela kelimesini hedefleyen bir reklam firmasının hedef reklam ağı firmasına reklam tabela yaptıran kitlelerdir.

Reklam tabela şirketleri de birbirlerini baltalamak için hergün Google ‘a giriş yaparak tabela kelimesini arattırıp rakiplerinin reklamlarını tıklamaktadırlar. Bu tip bir yöntem ile etik olmayan bir yol izleyerek kendi kalitelerini ortaya koymaktadırlar. Rakibinin reklamlarına tıklayıp günlük bütçesinden yiyen bir kişinin kazandığı paradan hayır beklemesi, Nasrettin Hoca ‘nın gölü mayalaması ile aynıdır 

Peki Tabela kelimesinde yanlış aramaların sonucunda ne gibi aramalar çıkmıştır, birlikte inceleyelim,

döner tabela, tabela vergisi, akbank tabela nasıl giderim, bankamatik tabelası, balıkesir tabelası, bandırma tabela

Bu tür aramalara sıkça rastladığımızda ise bizler negatif kelimeye alsak ta, arama yaparken önce ilgili aramalar ile sorunun çözülmesi gerekmektedir. Mesela tabela yaptıracaksanız “tabela yaptırmak istiyorum” yazabilirsiniz. Ama bankaya gidecekseniz örn. “Akbank iletişim” yazmalısınız. Çünkü siz bankaya gideceksiniz onun tabelası değil telefonu size gereklidir.

0 Yorum

Yorum Bırak

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurun.